Jenny Lindqvist nową wiceprezes firmy Ericsson

Do tej pory odpowiadała za działalność firmy Ericsson w Europie i Ameryce Łacińskiej. Od lutego Jenny Lindqvist połączy dotychczasowe obowiązki z nowymi zadaniami w ramach najwyższego kierownictwa koncernu.

Źródło: LinkedIn

W roli wiceprezesa firmy Ericsson Jenny Lindqvist zastąpi Stefana Koetza, który skoncentruje się na realizacji projektów o strategicznym charakterze na rynkach Europy i Ameryki Łacińskiej. “Pod kierownictwem Jenny i dzięki możliwości wykorzystania jej doświadczenia w zakresie działalności sprzedażowej oraz operacyjnej, firma Ericsson zyskuje szansę na dalszy rozwój i kształtowanie przyszłości naszej działalności w Europie i Ameryce Łacińskiej we współpracy z naszymi wiodącymi klientami” – podkreśla Börje Ekholm, prezes i dyrektor generalny Ericsson. Według niego, zmiana na stanowisku wiceprezesa firmy odbywa się w momencie kluczowym dla całej branży, która otwiera się na możliwość wykorzystania pełni potencjału technologii 5G. “Cieszę się na możliwość bliskiej współpracy z naszymi klientami i zespołami na zróżnicowanych rynkach, aby wykorzystać nasze przywództwo technologiczne w zakresie 5G do zapewnienia nowych wartości, innowacji oraz wizji rozwoju szybko zmieniającego się środowiska biznesowego” – zapowiada Jenny Lindqvist.

Jenny Lindqvist jest związana z firmą Ericsson od kilkunastu lat. Działalnością firmy w regionach Europy i Ameryki Łacińskiej kieruje od ponad 4 lat. Wcześniej przewodziła m.in. działami zapewniającymi obsługę firm telekomunikacyjnych, takich jak Telia czy Telenor. Odpowiadała również za rozwiązania produktowe firmy Ericsson w obszarze inteligentnych systemów transportowych oraz usług zarządzalnych. Na przestrzeni swojej kariery zawodowej była również związana z firmami, takimi jak: Arkwright Consulting, Advention Business Partners oraz AstraZeneca.

News