Magdalena Niemczuk pokieruje finansami polskiego oddziału Microsoft

Z początkiem lipca objęła stanowisko dyrektora ds. finansów Microsoft Polska. Jako CFO polskiego oddziału Microsoft zapowiada m.in. zaangażowanie w realizację strategii, która zakłada dalsze wzmacnianie udziału usług chmurowych Microsoft na lokalnym rynku.

„Cieszę się z możliwości powrotu do polskiego oddziału Microsoft i bliską współpracę z lokalnym zarządem, który stoi przed ambitnym wyzwaniem realizacji strategii rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Wierzę, że wnosząc doświadczenie zdobyte w międzynarodowych strukturach Microsoft będę także w stanie przyczynić się do zwiększenia udziałów chmury Microsoft w polskim krajobrazie technologicznym. Jesteśmy w momencie, w którym technologie odgrywają kluczową rolę w tworzeniu nowoczesnej strategii, przywództwa i procesów biznesowych. Dlatego tym bardziej cieszę się, że pracuję w firmie, która wytycza na tym polu nowe szlaki” – powiedziała Magdalena Niemczuk, CFO Microsoft w Polsce.

Magdalena Niemczuk jest związana z firmą Microsoft od niemal 15 lat. Pełniła szereg funkcji finansowych, zarówno w polskim oddziale, jak i w regionalnej centrali koncernu. Na przestrzeni lat odpowiadała m.in. za planowanie i analizę finansową (FP&A). Była też odpowiedzialna m.in. za obszar inwestycji. Od października 2017 roku, jako CEE Area Finance Controller, Magdalena Niemczuk kierowała zespołem Central Finance Controlling i była odpowiedzialna za analizę wydatków oraz inwestycji firmy Microsoft w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej była związana z firmami EuroNet i KPMG.

Magdalena Niemczuk jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz członkinią ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants), największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na całym świecie.

News